Tarihçemiz

        Müdürlüğümüz, Üniversitemizin Uluyazı Yerleşkesine taşınmasıyla birlikte, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak “Ağaçlandırma ve Çevre Düzenleme Şube Müdürlüğü”  adı altında faaliyetlerine başlamıştır. Bu isimle, 11 Ekim 2016 tarihine kadar Uluyazı Yerleşkesinde çevre düzenlemesi, ağaçlandırma ve yeşillendirme faaliyetlerini büyük bir gayret ve özveriyle yürütmüştür.

Bu tarihe kadar 5440  adet ( Çam, Sedir, Akçaağaç, Çınar, Mazı vb.) ağaçların ve 21.900 adet (Ardıç, Berberis, Altınçanak, Kızılcık vb.) çalı türlerinin Müdürlüğümüz tarafından dikimi gerçekleştirilmiştir. Ayrıca 60.640 metrekarelik bir alan çimlendirilmiş olup, bu alanların sulanması otomatik sulama sistemi ile yapılmaktadır. Bununla beraber bu alanlara 14.000 m3’ lük toprak dolgu ve tesviye işlemi yapılmıştır. Mevsimlik alanlara(1.070m2) da 15.000 adet süs lahanası ve 47.300 adet de kadife bitkisi dikilmiştir. Ayrıca yürüyüş yolları üzerindeki yeşil alanlar  (17.000 m2)  99.300 adet sedum türü yer örtücü ile kaplanmıştır.

11 Ekim 2016 tarihinde Üniversitemiz Senatosunun kararıyla,  Müdürlüğümüzün ismi “Yeşil Alan Müdürlüğü” olarak değiştirilmiş ve Rektörlüğümüze bağlı bir birim olarak hizmetlerinin devam ettirilmesine karar verilmiştir. Bu tarihten sonra aynı gayret ve özveriyle daha da planlı bir şekilde çalışmalarını sürdüren Müdürlüğümüz, Çankırı Orman İşletmesi ile yapılan bir protokol ile kampüs alanımıza 3.847 adet fidanın dikim işlemini gerçekleştirmiştir. Müdürlüğümüz  kendi vizyonunu gerçekleştirmek üzere,  projeli ve planlı çalışmalarına sürdürmekte olup,  kampüsümüzde daha  yüksek kalitede bir ekolojik çevre oluşturmak  ve kampüsümüzü personel ve öğrencisiyle birlikte daha yaşanabilir bir ortama çevirmek gayretiyle çalışmalarına devam etmektedir.